נא להמתין...
סנן לפי:
כל סוגי הפריטים

כל סוגי המדיה
בעקבות ניתוח כושל שגרם לפגיעה בגופו של ילד מוסלמי בטקס ברית מילה, בעיר קלן שבגרמניה, החליט בית המשפט בעיר זו לאסור על קיום המנהג . האיסור חל על מוסלמים ויהודים כאחד. בפריט מידע ופעילויות לכיתה בנושא בזיקה לתכנית הלימודים.
דרוג  (3)
מרים דרמוני
נהאיה פרג' הינה מורה לאזרחות בכפר קאסם. בדבריה התייחסה לצורך לאזן בין עיסוק באוניברסלי ובפרטיקולרי במקצוע אזרחות. היא הדגישה את חשיבות הקניית ערכים דמוקרטיים כבסיס משותף לכלל האזרחים. לדעתה, משרד החינוך צריך לתת את הדעת על חיזוק הזהות הפרטיקולרית של התלמידים הערבים לצד עיסוק מודגש במכנה המשותף האזרחי.
צפיות: 3188
הקמת ממשלת אחדות בישראל (מידע, פריט הפעלה)
דנה שטרקמן | מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית
המערכת הפוליטית רוגשת וגועשת, ביום ג' 8.5 לאחר שהכנסת אישרה בקריאה ראשונה הצעת חוק לפיזור הכנסת, הודיעו ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש קדימה שאול מופז על הקמת ממשלת אחדות. לקואליציה בראשות הליכוד תצטרף מפלגת קדימה שעד לפני יום הנהיגה את האופוזיציה לממשלה. בשל כך הקואליציה תמנה 94 חכי"ם, מצב זה מגדיל מאוד את מספר חברי הכנסת בקואליציה התומכים בממשלה ומקטין מאוד את מספר חברי הכנסת באופוזיציה המתנגדים לממשלה רק 26 חכי"ם בראשות מפלגת העבודה.
צפיות: 5020
אביב צמח
הצעה לפעילות מיני-חקר בכיתה בנושא התנאים לקיום מדינה ריבונית, אשר מבוססת על שימוש בטלפונים חכמים וסריקת קודי QR. לפעילות נדרשים טלפונים חכמים (סמרטפונים) אשר מחוברים לאינטרנט, ניתן לעבוד בזוגות.
צפיות: 4857
אביב צמח ועמית אלדר
פעילות כיתתית המבוססת על מצגת משותפת (בתשתית גוגל). את הפעילות אפשר לבצע בחדר מחשבים או כמטלת בית לתלמידים. לפעילות נדרש מחשב לכל זוג תלמידים וגישה לאינטרנט.
צפיות: 3381
איילת יסעור ואביב צמח
הצעה לפעילות בנושא מגילת העצמאות, אשר מבוססת על נוסח המגילה המלא ועליו קישורים למקורות מידע מגוונים. לפעילות נדרש מקרן ומחשב המחובר לרשת. פעילות זו פותחה ע"י איילת יסעור במסגרת השתלמות "חושבים מחוץ ללוח" בנתניה.
צפיות: 6621
יחידות הוראה
מבוא
מדינה יהודית
מהי דמוקרטיה?
המשטר בישראל
אשכולות

 
© כל הזכויות שמורות למטח – המרכז לטכנולוגיה חינוכית
לצפייה תקינה באתר תוכלו לעיין ברשימת דפדפנים נתמכים ותוספים נדרשים