נא להמתין...
סנן לפי:
כל סוגי הפריטים

כל סוגי המדיה
היום הבינלאומי למיגור האפליה הגזעית נקבע ע"י האו"ם בשנת 1966 והוא חל מדי שנה ב-21/3. היום נקבע בעקבות ירי של המשטרה על מפגינים בעיירה בדרום אפריקה, ואומץ ע"י מרבית מדינות העולם. למידע נוסף ופעילויות לכיתה לחצו כאן. (קרדיט תמונה: Jose...
דרוג  (0)
הקמת ממשלת אחדות בישראל (מידע, פריט הפעלה)
דנה שטרקמן | מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית
המערכת הפוליטית רוגשת וגועשת, ביום ג' 8.5 לאחר שהכנסת אישרה בקריאה ראשונה הצעת חוק לפיזור הכנסת, הודיעו ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש קדימה שאול מופז על הקמת ממשלת אחדות. לקואליציה בראשות הליכוד תצטרף מפלגת קדימה שעד לפני יום הנהיגה את האופוזיציה לממשלה. בשל כך הקואליציה תמנה 94 חכי"ם, מצב זה מגדיל מאוד את מספר חברי הכנסת בקואליציה התומכים בממשלה ומקטין מאוד את מספר חברי הכנסת באופוזיציה המתנגדים לממשלה רק 26 חכי"ם בראשות מפלגת העבודה.
צפיות: 2878
אביב צמח
הצעה לפעילות מיני-חקר בכיתה בנושא התנאים לקיום מדינה ריבונית, אשר מבוססת על שימוש בטלפונים חכמים וסריקת קודי QR. לפעילות נדרשים טלפונים חכמים (סמרטפונים) אשר מחוברים לאינטרנט, ניתן לעבוד בזוגות.
צפיות: 2478
אביב צמח ועמית אלדר
פעילות כיתתית המבוססת על מצגת משותפת (בתשתית גוגל). את הפעילות אפשר לבצע בחדר מחשבים או כמטלת בית לתלמידים. לפעילות נדרש מחשב לכל זוג תלמידים וגישה לאינטרנט.
צפיות: 1301
איילת יסעור ואביב צמח
הצעה לפעילות בנושא מגילת העצמאות, אשר מבוססת על נוסח המגילה המלא ועליו קישורים למקורות מידע מגוונים. לפעילות נדרש מקרן ומחשב המחובר לרשת. פעילות זו פותחה ע"י איילת יסעור במסגרת השתלמות "חושבים מחוץ ללוח" בנתניה.
צפיות: 3689
אביב צמח
בפריט זה נבחן את מעמד השפה הערבית כפי שהיא מתבטאת במרחב הציבורי, תוך שימוש בשני אמצעים טכנולוגיים: תצוגת הרחוב של גוגל (Google street view) ואתרי אינטרנט ממשלתיים. לפעילות נדרש מקרן ומחשב המחובר לרשת.
צפיות: 1983
יחידות הוראה
מבוא
מדינה יהודית
מהי דמוקרטיה?
המשטר בישראל
אשכולות

 
© כל הזכויות שמורות למטח – המרכז לטכנולוגיה חינוכית
לצפייה תקינה באתר תוכלו לעיין ברשימת דפדפנים נתמכים ותוספים נדרשים