נא להמתין...
סנן לפי:
כל סוגי הפריטים

כל סוגי המדיה
סרטון אנימציה קצר המסביר מהי שיתופיות. סרטון מאוד רלוונטי לקראת התחלת העבודה בקבוצות במטלת הביצוע באזרחות. מתאים לשימוש כפתיח לעיסוק בעבודת צוות.
דרוג  (0)
מרים דרמוני
נהאיה פרג' הינה מורה לאזרחות בכפר קאסם. בדבריה התייחסה לצורך לאזן בין עיסוק באוניברסלי ובפרטיקולרי במקצוע אזרחות. היא הדגישה את חשיבות הקניית ערכים דמוקרטיים כבסיס משותף לכלל האזרחים. לדעתה, משרד החינוך צריך לתת את הדעת על חיזוק הזהות הפרטיקולרית של התלמידים הערבים לצד עיסוק מודגש במכנה המשותף האזרחי.
צפיות: 3267
הקמת ממשלת אחדות בישראל (מידע, פריט הפעלה)
דנה שטרקמן | מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית
המערכת הפוליטית רוגשת וגועשת, ביום ג' 8.5 לאחר שהכנסת אישרה בקריאה ראשונה הצעת חוק לפיזור הכנסת, הודיעו ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש קדימה שאול מופז על הקמת ממשלת אחדות. לקואליציה בראשות הליכוד תצטרף מפלגת קדימה שעד לפני יום הנהיגה את האופוזיציה לממשלה. בשל כך הקואליציה תמנה 94 חכי"ם, מצב זה מגדיל מאוד את מספר חברי הכנסת בקואליציה התומכים בממשלה ומקטין מאוד את מספר חברי הכנסת באופוזיציה המתנגדים לממשלה רק 26 חכי"ם בראשות מפלגת העבודה.
צפיות: 5139
אביב צמח
הצעה לפעילות מיני-חקר בכיתה בנושא התנאים לקיום מדינה ריבונית, אשר מבוססת על שימוש בטלפונים חכמים וסריקת קודי QR. לפעילות נדרשים טלפונים חכמים (סמרטפונים) אשר מחוברים לאינטרנט, ניתן לעבוד בזוגות.
צפיות: 5022
אביב צמח ועמית אלדר
פעילות כיתתית המבוססת על מצגת משותפת (בתשתית גוגל). את הפעילות אפשר לבצע בחדר מחשבים או כמטלת בית לתלמידים. לפעילות נדרש מחשב לכל זוג תלמידים וגישה לאינטרנט.
צפיות: 3468
איילת יסעור ואביב צמח
הצעה לפעילות בנושא מגילת העצמאות, אשר מבוססת על נוסח המגילה המלא ועליו קישורים למקורות מידע מגוונים. לפעילות נדרש מקרן ומחשב המחובר לרשת. פעילות זו פותחה ע"י איילת יסעור במסגרת השתלמות "חושבים מחוץ ללוח" בנתניה.
צפיות: 6859
יחידות הוראה
מבוא
מדינה יהודית
מהי דמוקרטיה?
המשטר בישראל
אשכולות

 
© כל הזכויות שמורות למטח – המרכז לטכנולוגיה חינוכית
לצפייה תקינה באתר תוכלו לעיין ברשימת דפדפנים נתמכים ותוספים נדרשים